Zakopane - Hotel*** Skalny Zakopane

Zyskaj 10% rabatu

Subskrybuj nasz newsletter
i zyskaj 10% przy rezerwacji!

Zakopane

Zakopane leży w obrębie Rowu Podtatrzańskiego w rozległej kotlinie zwanej Kotliną Zakopiańską. Od pd. zamknięte jest skalnym grzbietem Tatr, a od pn. wzgórzem Gubałówki. Centrum miasta położone jest na wysokości ok.835 m n.p.m.
Zakopane liczy ok.30 000 mieszkańców i jest jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk oraz największym w kraju centrum turystyki górskiej i sportów zimowych.

Zakopane odwiedza ponad 2,5 mln turystów i wczasowiczów rocznie. Miasto posiada liczne hotele i domy wycieczkowe. Jest szeroko znaną w kraju , także za granicą, miejscowością klimatyczną. Posiada kilka sanatoriów i prewentoriów (m.in. klimatyczne leczenie chorób układu oddechowego) oraz ok. 120 domów wypoczynkowych. Jest głównym ośrodkiem sportów zimowych na ziemiach polskich. Na okolicznych stokach gór znajdują się liczne urządzenia turystyczno-sportowe. Kolejka linowa na Kasprowy Wierch i Gubałówkę oraz wiele wyciągów krzesełkowych i orczykowych ułatwia uprawianie narciarstwa. Pod Krokwią zmodernizowano skocznie narciarskie i boiska treningowe. Liczne znakowane szlaki turystyczne wiodą w Tatry i na Podtatrze. W centrum znajdują się kawiarnie, sklepy i domy handlowe a także kino, teatr i lokale rozrywkowe.

Wszystko to nadaje dzisiejszemu Zakopanemu charakter miasta turystyczno-sportowo-uzdrowiskowego.

Komunikacja autobusowa i kolejowa umożliwia połączenia z głównymi miastami Polski. Najbliższe lotniska komunikacyjne znajdują się w Krakowie i Popradzie na Słowacji, ośrodek szybowcowy i lotnisko sportowe w Nowym Targu. Centralna stacja Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ma do dyspozycji śmigłowiec sanitarny. 

Wykonanie: PROFITROOM

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij